Leden 2010

Papír a tužka

31. ledna 2010 v 10:19 | majča |  Ostatní

Do komentáře napiš co se ti tu nelíbí...

Avatar

31. ledna 2010 v 10:11 | majča |  Filmy


Žánr: Akční, Dobrodružný, Sci-Fi, Thriller
Rok výroby: 2009
Délka filmu: 166 minut
Země: USA
Režie: James Cameron


Popis filmu


Největší filmová událost roku! Oscarový režisér James Cameron (Titanic, Vetřelec,…) začal pracovat na tomto unikátním 3D projektu před mnoha lety, kdy většinu jeho vizí ještě nebylo možno díky nedostatečně vyvinuté digitální animaci vytvořit. Cesta do fantastického světa planety Pandora čekala na svou filmovou premiéru téměř 10 let!

Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na'vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Wothington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.

Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na'vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa.

"Chtěl jsem dostat na filmové plátno svět, který bych v dětství miloval", říká Cameron. "Místo, které je na jiné planetě, místo plné imaginace a vzrušujících tvorů …". Cameron slibuje také hodně akčních válečných scén, které se odehrávají na Pandoře nad vrcholky vysokých stromů, v pralese…"finální bitva se nedá srovnat s ničím, co jsem dosud vytvořil, působí téměř jako film ve filmu. Avatar je film, který přepisuje filmovou historii!

Fotky:Mandrage

16. ledna 2010 v 12:06 | majča |  Skupiny
Členové Nástroje Mates Vorda bicí Josef Bolan kytara Coopi baskytara Vít Starý zpěv, kytara

O skupině

Plzeňská skupina Mandrage se skládá ze čtyř kluků různého věku. Víťa, Bolan, Coopi a Mates. Oficiální vznik této skupiny je asi rok 2004-2005.

Vydali už jedno Demo CD s názvem "Říkala, že jí trápí cosi." podepsali smlouvu s nahrávacím studiem Universal a jejich nové CD, s názvem "Přišli jsme si pro vaše děti" vyšlo 1.června 2007. Pilotním singlem k tomuto CD byla píseň" Kapky proti slzám."
Kapela byla také nominována na ceny Žebřík a Anděl.
Momentálně se natáčí nové CD.

Diskografie

- 2009 Hledá se žena
- 2007 Přišli jsem si pro Vaše děti
- 2004 Říkala, že jí trápí cosi

Odkazy

Mandrage

Mandrage

Mandrage

Mandrage

Mandrage

Mandrage

Mandrage

Mandrage

Mandrage