Simple Plan

24. prosince 2009 v 16:09 | majča |  Skupiny
Členové Nástroj

Chuck Comeau Bicí
Jeff Stinco Kytara
David Desrosiers Baskytara, zpěv
Sebastien Lefebvre Kytara, zpěv
Pierre Bouvier Zpěv

O Skupině
Simple Plan je francouzsko-kanadská pop-punková kapela založená v Montrealu, v Quebecku. Kapela vydala tři studiová alba: No Pads, No Helmets...Just Balls (2002) a Still Not Getting Any... (2004) a Simple Plan (2008); a dvě live alba: Live in Japan 2002 (2003) a MTV Hard Rock Live (2005)
Členové skupiny se spolu znají (až na Davida,kterého potkali později) deset let. A jak skupina Simple Plan Vznikla? Chodili spolu na střední školu. Tehdy měl Pierre a Chuck svou kapelu Reset se kterou se jim podařilo vydat desku. Chuck v ní vydržel asi tři roky, poté dal přednost škole, nicméně s muzikou koketovat nepřestal. Časem se dal dohromady s Jeffem a rozjeli nový projekt. Jenomže jim chyběl kytarista a zpěvák . Naštěstí byl Sebastien volný a bydlel nejblíž, a tak se rozhodli pro něj.V té době Pierre nebyl ve skupině reset spokojený a rozhodl se že z ní odejde.

Ale kam? No přece ke klukům do nové vznikající partičky! V Reset uprchlíka chvíli zastupoval David, ale i ten nakonec zběhnul. Sestava - Pierre,Chuck,Jeff,David a Sebastien byla kompletní ale chybělo jim jméno.To jim dalo sice zabrat ale i o jeho vzniku vyprávějí novinářům zábavnou historku. Už na střední měli plan že nechtejí skončit jako šedé myši někde v kanceláři nebo dělat něco co je nebaví. Naopak - toužili se skupinou jezdit po světě, koncertovat , získávat nové přátele. Jak jednoduché. Nakonec chybělo už jen jméno a mohli varazit do světa. Jednoduchý plán nemyslíte? A přesně tak to připadalo i klukům a tak zvítezil název Simple Plan. Všichni členové skupiny jsou kanadského občanství, ale francouzské národnosti, narozeni v provincii Quebec.

V roce 2002 vydali Simple Plan své první studiové album "No Pads, No Helmets...Just Balls". Nějvětší úpěch měly písně "I'm Just a Kid", "I'd Do Anything", "Addicted" a "Perfect". V roce 2004 vydali Simple Plan druhé studiové album "Still Not Getting Any..." s úspěšnými písněmi "Welcome to My Life", "Shut Up!", "Untitled (How Could This Happen to Me?)", "Crazy", a "Perfect World". Když psali "No Pads, No Helmets...Just Balls", kladli si Simple Plan za cíl nahrát čistý pop-punk. Ovšem tentokrát, při psaní "Still Not Getting Any...", prohlásili, že se nechtějí omezovat pouze na punk a raději napíšou "dobrou hudbu".
"When I'm Gone", první píseň na Simple Plan byla zveřejněna 29. října jako součást fanouškovského webcastu. Simple Plan bylo produkováno Davem Fortmanem (Evanescence, Mudvayne), Danjou (Timbaland, Justin Timberlake) a Maxem Martinem (Kelly Clarkson, Avril Lavigne).

Kapela na své oficiální stránce potvrdila brazilské turné v březnu 2009.
V lednu 2009 vystupovala kapela na Utkání hvězd (All-Star Game) v Kanadě.
V březnu 2009 kapela jela turné po mnoha městech Brazílie.
V létě 2009 se kapela zúčasní mnoha festivalů v Kanadě. 18.června, při koncertu na Festival des Fromage Simple Plan poprvé předvedli novou verzi cover songů, obsahujíc hity jako Poker Face a Just Dance od Lady GaGa nebo Right Round od Flo Rida.

Ocenění
2002 Favorite Canadian Band Award in Canada (MMVA)
2003 Favorite Canadian Band Award in Canada (MMVA)
2004 Favorite Canadian Band Award in Canada (MMVA)
2005 Choice Music: Rock Group (Teen Choice Awards)
2005 Favorite Canadian Band Award in Canada (MMVA)
2006 Juno Fan Choice Award
2006 Favorite Canadian Band Award in Canada (MMVA)
2008 Favorite Canadian Band Award in Canada (MMVA)
Nominace
2004 NME Award for Best Music DVD A Big Package For You 1999-2003
2005 Juno Award for Group of the Year
2005 VMAs Best Cinematography in a Video
2005 VMAs Best Editing in a Video
2009 Juno Award for Group of the Year
2009 Juno Award Album of the Year
Fotky
Simple Plan


Simple Plan

Simple Plan

Simple Plan

Simple Plan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 layoutgraphic layoutgraphic | E-mail | Web | 24. prosince 2009 v 16:17 | Reagovat

LAYOUTGRAPHIC TEAM Vám přeje Veselé Vánoce, Šťastný Nový rok, a spoustu zábavy s blogem. My s Vámi budeme i příští rok a rádi bychom rozšířili řady, proto HLEDÁME NOVÉ GRAFIKY!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama